دستور رئیس جمهوری برای رسیدگی به وضعیت آتش سوزی اسکله کنگان

بدون دیدگاه
چهارشنبه - ۴ مرداد ۱۳۹۶ - کد خبر: 1187
دستور رئیس جمهوری برای رسیدگی به وضعیت آتش سوزی اسکله کنگان

استانداربوشهر گفت: به دنبال آتش سوزی اسکله بندر کنگان این استان در جمعه هفته گذشته که منجر به سوختن و غرق شدن شناورهای پهلو گرفته دراین اسکله شد، حجت الاسلام دکتر حسن رئیس جمهوری برای رسیدگی در زمینه دستور ویژه صادر کرد.

به گزارش امواج نیوز ، روابط عمومی استانداری بوشهر روز چهارشنبه به نقل از مصطفی سالاری افزود: در این ارتباط گزارش های تخصصی تهیه و راهکارهای ایمن سازی و تامین تجهیزات مورد نیاز آماده شده و همه تلاشمان را می کنیم تا زمینه هماهنگی دستگاههای مربوطه را برای این امر فراهم شود و پیگیر تامین اعتبارات مورد نیاز باشیم.
اسکله چند منظوره بندر کنگان در فاصله ۲۰۰ کیلومتری جنوب بوشهر ساعت ۱۳٫۴۵ روز جمعه هفته گذشته (۳۰ تیرماه) به علت روشن ماندن طولانی مدت پمپ تخلیه آب در موتورخانه یکی شناورها و ایجاد جرقه دچار آتش سوزی شد.
در این حادثه ۱۳ فروند لنج در آتش سوخت و ۱۲ فروند قایق صیادی و تفریحی نیز غرق شد که در مجموع ۷۰ میلیارد ریال خسارت برجای گذاشت.
در اسکله چند منظوره (سفاری و صیادی) بندر کنگان ۱۲۰ فروند لنج تجاری، ۹۰ فروند شناور صیادی و ۲۵۰ فروند قایق فعالیت می کند.

استاندار بوشهر با تاکید بر رسیدی ویژه به این مهم خاطرنشان کرد: از همان ابتدای بروز این حادثه مسئولان ذیربط و مدیریت بحران استان بوشهر در رسیدگی به حادثه دیدگان تلاش‌هایی کرده‌اند که این خدمات به دستور رئیس‌جمهور به طور ویژه ادامه دارد.


برچسب ها: