رئیس بهره‌برداری پالایشگاه نهم:سوختن گاز فلر فاز ۱۲ پارس جنوبی ۹۰ درصد کاهش می‌یابد

بدون دیدگاه
شنبه - ۷ مرداد ۱۳۹۶ - کد خبر: 1251
سوختن گاز فلر فاز ۱۲ پارس جنوبی ۹۰ درصد کاهش می‌یابد

پالایشگاه نهم پارس جنوبی در حال بررسی روش‌های مختلف برای کاهش میزان فلرینگ و حفظ محیط زیست منطقه است.

به گزارش امواج نیوز به نقل از روابط عمومی مجتمع گاز پارس جنوبی سهیل رفیعی؛ رئیس بهره‌برداری پالایشگاه نهم پارس جنوبی با اینکه چند سناریو برای کاهش میزان فلرینگ پالایشگاه نهم پارس جنوبی در حال پیگیری است، گفت: اولین برنامه این پالایشگاه ارسال بخشی از گاز فلر به کارخانه سیمان کنگان است که در صورت موافقت نزدیک به ۵۰ درصد فلرینگ پالایشگاه برای مصرف به این کارخانه ارسال می‌شود.

وی در ادامه در مورد برنامه دیگر این پالایشگاه در خصوص کاهش میزان فلرینگ فاز ۱۲، گفت: هم‌اکنون یک شرکت خارجی در حال مطالعه بر روی پروژه‌ای FGR (Flare Gas Recovery) است که در صورت انجام این پروژه حدود ۹۰ درصد میزان فلرینگ پالایشگاه کاهش خواهد یافت.

به گفته رفیعی میزان فلرینگ فعلی با توجه به شرایط طراحی اولیه سازنده است، که با پیگیری مجتمع گاز پارس جنوبی و انجام پروژه مذکور سالانه حدود ۵۰۰ میلیون متر مکعب به تولید گاز کشور افزوده خواهد شد.

وی افزود: این افزایش تولید علاوه بر ایجاد ارزش افزوده، باعث کاهش آلایندگی در منطقه پارس ۲ نیز می‌شود که دستاوردی بسیار عظیم است.

چندی پیش مجتمع گاز پارس جنوبی در اقدامی بزرگ یکی از فلرهای فاز ۱۲ را خاموش کرد، همچنین به‌زودی پروژه‌ زیرفلرینگ فازهای ۲ و۳ آغاز می‌شود.


برچسب ها: