تذکر الماسی به روحانی: جایگاه زنان و اهل سنت در دولت شما کجاست؟

بدون دیدگاه
جمعه - ۲۷ مرداد ۱۳۹۶ - کد خبر: 1449
جایگاه زنان و اهل سنت در دولت شما کجاست؟

نماینده جنوب استان ادامه داد: چگونه است که تاکید می‌کنید در انتخاب کابینه تحت هیچ فشاری نبوده‌اید اما دلیل عدم انتخاب وزیر زن را تلویحا برخی مخالفت‌ها بیان می‌کنید؟ باید صادقانه به مردم بگویید که منشاء این مخالفت‌ها از کجاست؟

به گزارش امواج نیوز، نماینده دیر، کنگان، جم و عسلویه در مجلس شورای اسلامی در تذکری به رئیس جمهور گفت: دوری ازشعارهای بیان شده که مردم با اتکاء به همین شعارها رای داده‌اند پیامدهای منفی در بدنه‌ی اجتماعی دولت دارد و رویگردانی از وعده‌ها موجب بی‌اعتمادی به نظام اسلامی می‌شود.
سکینه الماسی در جلسه عصر چهارشنبه مجلس که با موضوع بررسی برنامه وزرای پیشنهادی دولت دوازدهم بود، ادامه داد: در انتخابات، رعایت عدالت در بهره‌مندی همه‌ مردم، فارغ از معیارهای جنسیتی، مذهبی، نژادی و… از فرصت‌های ارتقاء سیاسی و اداری به مردم وعده داده شد، ولی امروز بخش قابل‌توجهی از جامعه به طور جدی نگران است که تکلیف شعارهایی با محتوا و محوریت استفاده از ظرفیت عظیم زنان در کابینه چه شد؟
وی خطاب به رئیس جمهور تصریح کرد: چگونه است که تاکید می‌کنید در انتخاب کابینه تحت هیچ فشاری نبوده‌اید اما دلیل عدم انتخاب وزیر زن را تلویحا برخی مخالفت‌ها بیان می‌کنید؟ اگر اینگونه است، آیا بهتر نیست که صادقانه و با صراحت و شفافیت به مردم بگویید که منشاء این مخالفت‌ها از کجاست؟
نماینده جنوب استان بوشهر در مجلس شورای اسلامی در ادامه تذکر خود با اشاره به مشارکت بالای جامعه اهل سنت در انتخابات افزود: نخبگان اهل سنت و نیروی‌های عظیم انسانی آنان در دولت شما چه جایگاهی دارند؟ چرا باید بخشی از مردم ما، که از صادق‌ترین، متعهدترین، انقلابی‌ترین و وطن‌دوست‌ترین مردم هستند احساس کنند که در دولت اسلامی جایگاهی ندارند؟
سکینه الماسی خطاب به روحانی گفت: از شما می‌خواهم تا با عمل به وعده‌های خود که به استناد اصول متعدد قانون اساسی و قوانین جاری کشور می‌باشد زمینه‌ی حضور بدون محدودیت زنان و اقلیت‌های مذهبی و قومی را در دولت فراهم کنید.


برچسب ها: