تاجیک: تجمع بزرگ عاشوراییان در شهرستان کنگان برگزار می شود

بدون دیدگاه
شنبه - ۱۷ مهر ۱۳۹۵ - کد خبر: 161
تاجیک: تجمع بزرگ عاشوراییان در شهرستان کنگان برگزار می شود

مراسم 8 محرم باحضور تمام هیئت های زنجیرزنی وسینه زنی شهرستان همچون سالهای گذشته برگزار می شود و هیئت ها به سمت سپاه کنگان محل تجمع بزرگ هیئت های عاشورایی حرکت می کنند.

به گزارش اموج نیوز، اسماعیل تاجیک فرمانده سپاه محمد رسول الله(ص) شهرستان کنگان گفت: یکی از کارکرد های هیئت های مذهبی تزریق امید به جامعه بشریت از طریق برگزاری جشن های مهدویت در سراسر دنیا می باشد.

وی در ادامه گفت: به دلیل اهمیت نقش و اثر مثبت مساجد، هیئت ها و روحانیون، دشمنان مکتب تشیع در صدد هستند تا برای نابودی شیعه بین روحانیون و شیعیان فاصله ایجاد کنند تا بدین ترتیب مساجد و هیئت های مذهبی کارکرد خود را از دست دهند.

تاجیک افزود: دیگر کارکرد این محافل ایجاد وحدت و همبستگی در جامعه هست همانطور که شاهد هستیم در طول مدت برگزاری مراسم های عزاداری شاهد حضور افراد در طیف های مختلف در کنار یکدیگر هستیم که یکدل و یکرنگ برای برگزاری با شکوه مراسم عزاداری امام حسین(ع) گرد هم می آیند.

وی خواهان حضور با شکوه همه ی هیئت های عزاداری در تجمع روز تاسوعا شد و گفت: هیئت‌های مذهبی و عزاداران حسینی با هماهنگی هر چه بیشتر و به صورت متمرکز در مراسم عزاداری روز ۸ محرم که همچون سال گذشته از ساعت ۱۵ شروع می شود، شرکت کنند.

مراسم ۸ محرم باحضور تمام هیئت های زنجیرزنی وسینه زنی شهرستان همچون سالهای گذشته برگزار می شود و هیئت ها به سمت سپاه کنگان محل تجمع بزرگ هیئت های عاشورایی حرکت می کنند.


برچسب ها: