با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی؛پروژه کمربندی کنگان پس از یک دهه افتتاح شد

بدون دیدگاه
پنج شنبه - ۹ شهریور ۱۳۹۶ - کد خبر: 1623
پروژه کمربندی کنگان پس از یک دهه افتتاح شد

آئین افتتاح کمربندی بندر کنگان ظهر امروز با حضور وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی انجام شد.

به گزارش امواج نیوز؛ آئین افتتاح کمربندی شهر کنگان که از سال ۸۵ عملیات اجرایی آن شروع شده بود پس از یک دهه ظهر امروز با حضور وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی برگزار و ۲ قطعه از این مسیر برای تردد وسایل نقلیه بازگشایی شد.
علی ربیعی در حاشیه این مراسم گفت: بزرگراه کنار گذر کنگان در سه قطعه در دست اجراست که امروز دو قطعه از آن به طول ۱۷ کیلومتر به بهره برداری رسید.
وی ابراز داشت : امیدواریم این پروژه باعث تسهیل در عبور و مرور مردم شهرستان کنگان و سایر هموطنانی که از این مسیر تردد می کنند، شود.
مدیر کل راه و شهرسازی استان بوشهر نیز در این مراسم گفت: بزرگراه کنارگذر کنگان-دوراهک در مجموع به طول۳۱ کیلومتر و با عرض ۲۵ متر و با اعتباری بالغ بر ۶۵ میلیارد تومان از محل کمک های وزارت نفت امروز در اختیار مردم شریف کنگان قرار گرفت تا علاوه بر کاهش بار ترافیکی شهر کنگان به عنوان مسیر مواصلاتی بین پارس جنوبی و پارس شمالی بخش عمده از عبور و مرور را انجام دهد.
وی ابراز داشت : ظرف ۲ ماه آینده نیز چند کیلومتر باقی مانده از این بزرگراه کنار گذر در قالب قطعه سوم تا انتهای شهر دوراهک نیز به بهره برداری خواهد رسید.
وی گفت: در این پروژه پنج میلیون و ۷۷۷ هزار مترمکعب خاک برداری صورت گرفته و یکصد و ۸۹ هزار متر مکعب نیز عملیات روسازی انجام شده است.
وی ابراز داشت : همچنین بیش از ۱۸۰هزار تن آسفالت برای این مسیر استفاده شده است.
وی ابراز داشت : در استان بوشهر ۳۵۰ کیلومتر بزرگراه بدون احتساب جاده های اصلی و فرعی در دست احداث است.


برچسب ها: