اعزام ۲۰۰ دانش‌آموز بسیجی عسلویه به راهیان نور

بدون دیدگاه
سه شنبه - ۲۰ مهر ۱۳۹۵ - کد خبر: 187
اعزام ۲۰۰ دانش‌آموز بسیجی عسلویه به راهیان نور

جانشین سپاه شهرستان عسلویه از اعزام ۲۰۰ دانش آموز بسیجی عسلویه به راهیان نور خبر داد.

به گزارش امواج نیوز از عسلویه، سرهنگ حسین تمیمی‌نیا ظهر سه‌شنبه در نشست مشترک سپاه و آموزش و پرورش، اردوهای راهیان نور را یکی از بزرگترین عملیات‌های فرهنگی دانست و اظهار داشت: باید این حرکت هر سال پرشورتر برگزار شود چرا که این اردوها در اشاعه فرهنگ شهادت و ایثارگری رزمندگان نقش مهمی ایفا می‌کند.

وی با بیان اینکه فضای دفاع مقدس در پرورش روحیه الهی و معنوی تاثیر بالایی داشته است، بیان کرد: دوستان و عزیزانی که به راهیان نور می‌روند، فضای دفاع مقدس برایشان یادآوری می شود.

جانشین سپاه عسلویه ضمن تشکر از همکاری و هم‌یاری مجموعه فرمانداری و اداره آموزش و پرورش عسلویه گفت: ۲۰۰ دانش آموز پسر از شهرستان عسلویه در آبان ماه به اردوهای راهیان نور اعزام خواهند شد.

وی افزود: با اعزام این کاروان‌ها غربت شهدا به‌صورت شفاف و گویا برای جوانان تبیین می‌شود و نسل امروز با هم‌سن و سال‌های خود که مدافعان مرزهای جمهوری اسلامی بودند به صورت کامل آشنا می‌شوند.

این مقام مسئول هدف از اجرای بزرگترین عملیات فرهنگی را آشنایی دانش‌آموزان با رشادت‌ها و ایثارگری رزمندگان هشت سال دفاع مقدس، ترویج و آشنایی با فرهنگ ایثار و شهادت و دفاع مقدس، مقابله با جنگ نرم دشمن، تقویت روحیه ایثار و از خود گذشتگی بیان کرد.

جانشین سپاه عسلویه در پایان از حضور راویان دفاع مقدس و روحانیون همراه با کاروان‌های اعزامی خبر داد و تصریح کرد: همراهی راویان و روحانیون با کاروان‌ها می‌تواند مانند یک کلاس درس برای جوانان و نوجوانان ما مفید باشد و با روایت گری راویان و روحانیون، به بینش دانش‌آموزان در خصوص دستاوردهای جنگ هم کمک می‌کند.

 


برچسب ها: