به گزارش امواج نیوز، عبدالنبی یوسفی عصر یکشنبه در آئین تودیع و معارفه مدیر اداره کل میراث فرهنگی شهرستان کنگان اظهار داشت: توسعه گردشگری و صنایع دستی نقش بسیار مهمی در راستای بهبود وضعیت اشتغال خواهد داشت.
وی اضافه کرد: همه ظرفیت‌ها را برای توسعه صنعت گردشگری و صنایع مرتبط در سطح شهرستان کنگان به کار خواهیم گرفت و امیدواریم با همکاری دستگاه‌های مرتبط شاهد دستیابی به اهداف مورد نظر باشیم.
فرماندار کنگان به برخی از ظرفیت‌های گردشگری در شهرستان کنگان اشاره کرد و ادامه داد: پتانسیل شهرستان کنگان از لحاظ گردشگری و میراث فرهنگی کم نظیر است.
وی ادامه داد: گردشگری طبیعی، گردشگری خرید، گردشگری صنعتی و بالاتر از همه میراث ماندگار و تاریخی سیراف، نزدیکی به فرودگاه و استان فارس از مزیت‌های شهرستان کنگان در این حوزه به شمار می روند.
یوسفی با بیان اینکه تمام تلاش خود را خواهد کرد که در سیراف کاری اساسی انجام شود، خاطرنشان کرد: بسیار آرزومندم که سیراف به سمت ثبت جهانی شدن پیش رود و من در این خصوص و برای کسب اعتبارات بیشتر، تلاش خواهم کرد.
وی ادامه داد: با شرکت‌ها صحبت شده تا هدایایشان را از صنایع دستی شهرستان تأمین کنند. این طرح تا کنون باعث شده اشتغال خوبی ایجاد شود.
در این آئین ابراهیم ثابت به عنوان مدیر اداره کل میراث فرهنگی شهرستان کنگان معرفی شد.