به گزارش امواج نیوز، محمد حسن باستی روز پنجشنبه در حاشیه بازدید از طرح های عمران شهری کنگان و در گفت و گو با خبرنگار ما افزود: دهکده گردشگری کنگان یکی از مهمترین طرح های استان و جنوب کشور است که در کنار سواحل کنگان در دست ساخت است و انتظار می رود تا پایان امسال افتتاح شود.
وی اضافه کرد: فاز اول این طرح در زمینی به مساحت هفت هکتار در دست اجراست.
معاون امور عمرانی استانداری بوشهر گفت: برای فاز اول این طرح ۱۲۰ میلیارد ریال اعتبار پیش بینی شده است.
باستی افزود: از ۱۲۰ میلیارد ریال اعتبار مورد نیاز تاکنون ۳۰ میلیارد ریال تخصیص و در سال جاری نیز ۵۰ میلیارد ریال دیگر از اعتبارات استان تخصیص خواهد یافت.
وی پیشرفت فیزیکی طرح را حدود ۶۵ درصد عنوان و با تاکید بر ضرورت تسریع در کار بیان کرد: در صورت سرعت بخشیدن در کار ، پیش بینی می شود تا پایان سال جاری فاز نخست این قطب بزرگ گردشگری ساحلی استان بوشهر و جنوب کشور به بهره برداری برسد و مورد استفاده مردم قرار گیرد.
باستی اظهار داشت: دهکده گردشگری کنگان یکی ازطرح های مهم استان و جنوب کشور است که با افتتاح و بهره برداری کامل از آن تحولی عظیم در حوزه گردشگری و اقتصاد رخ خواهد داد.
شهردار کنگان گفت: هم اکنون هفت طرح مهم عمرانی توسط شهرداری کنگان در دست اجراست.
مهندس رحیم جمالی افزود: این طرح ها با اعتبار افزون بر ۲۰۰ میلیارد ریال در دست اجراست.
معاون عمرانی استانداری بوشهر علاوه بر روند اجرایی فاز نخست دهکده گردشگری کنگان از طرح های در دست اجرای اسکله تفریحی و خیابان ساحلی این بندر نیز بازدید کرد.
شهرستان ساحلی کنگان با بیش از ۱۰۰ هزار نفر جمعیت در ۲۰۰ کیلومتری جنوب بوشهر واقع است.