به گزارش امواج نیوز، شماری از کارگران پیمانکاری شاغل در فاز ۱۲ منطقه ویژه اقتصادی پارس جنوبی، ظهر روز گذشته (دوشنبه، یازدهم دی‌ماه) در اعتراض به کیفیت نامطلوب وعده‌های غذایی خود، تجمعی اعتراضی برپا کردند.

به گفته منابع ایلنا این کارگران که شمارشان تا بیش از ۱۰۰ نفر می‌رسد در شهرستان کنگان مشغول کارند و روز گذشته در رابطه با همین مشکل مقابل دفتر کارفرما تجمعی را برپا کرده‌بودند.

آنها می‌گویند: ظاهرا به دلیل آنکه کارفرمای مربوطه در پرداخت به موقع مطالبات پیمانکار غذا تاخیر داشته‌است، وعده‌ غذایی روزانه آنها با تاخیر و با کیفیت نامطلوبی تهیه و توزیع می‌شود.

به گفته کارگران معترض با توجه به شرایط آب و هوایی محل و دشواری‌های حرفه‌ای که آنها انجام می‌دهند، دست‌کم آنها نباید از بابت تغذیه روزانه با مشکل خاصی روبرو باشد.

کیفیت نامطلوب وعده‌های غذایی یکی از مشکلات صنفی کارگران شاغل در منطقه عسلویه محسوب می‌شود که حتی در برخی موارد باعث مسمومیت غذایی شماری از آنها شده است؛ پیش از این نیز شمار دیگری از کارگران فاز ۱۲ عسلویه از بابت پرداخت نشدن حق کمپ، قراردادهای شغلی، کیفیت بسیار پایین خوراک اعتراض‌های مشابهی را برپا کرده‌بودند.