ضرورت جایگزینی کشت‎های گلخانه‎ای در دیر و کنگان

بدون دیدگاه
سه شنبه - ۴ آبان ۱۳۹۵ - کد خبر: 370
ضرورت جایگزینی کشت‎های گلخانه‎ای در دیر و کنگان

معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای بوشهر گفت: هم اکنون آب بیشتر چاه های دشت دیر و کنگان شور شده و این وضعیت رو به افزایش است و تنها راه نجات کشاورزی این منطقه روی آوردن به کشت گلخانه ای و مدیریت مصرف آب است.

به گزارش امواج نیوز از دیر؛ حسین باشی زادگان روز یکشنبه در نشست اطلاع رسانی بهره برداران منابع آب زیرزمینی شهرستان دیر افزود: به دلیل نگرانی هایی که در این زمینه در دشت های کنگان و دیر وجود دارد، منابع آب در دشت های این محدوده پایلوت ملی و کشوری شده است.
وی اضافه کرد: نشست مسئولان آب با بهره برداران برای همفکری، آگاهی بخشی منابع آب و نتیجه گیری است.
باشی زادگان ادامه داد: به این نتیجه رسیده ایم که منابع آب باید صحیح مدیریت شود و این کار در گرو همکاری مسئولان و بهره برداران است.
معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای بوشهرافزود: در صورت ادامه روند شوری آب در دشت های دیر و کنگان به دلیل برداشت های بی رویه، در آینده آبشیرین کن ها هم جوابگوی کشاورزی نیست.
وی اظهار داشت: شغل جایگزین و روی آوردن به کشت گلخانه ای و مدیریت صحیح مصرف آب می تواند بخشی از مشکلات منابع آب زیرزمینی را در این دشت ها جبران کند.
فرمانداردیر گفت: منابع آب متعلق به همه است که باید هم مسئولان و هم بهره برداران از آن حفاظت کنند.
حمزه اعتماد افزود: سطح استفاده از آب در این شهرستان پایین رفته و به شوری تبدیل شده است که در آینده کشاورزی با مشکل روبرو می شود.
وی با اشاره به بهبود منابع آب عزم ملی نیاز دارد، گفت: توجه به کمیت و کیفیت آب، مدیریت در مصرف و کشت جایگزین باید مورد تاکید و توجه همگان باشد.
فرماندار دیر یادآور شد: در سال جاری ۱۸ درصد از اعتبارات این شهرستان در زمینه آب شهری و روستایی هزینه می شود.


برچسب ها: