باستی:دهکده گردشگری کنگان امسال به بهره برداری می رسد

یک دیدگاه
شنبه - ۲۷ آذر ۱۳۹۵ - کد خبر: 546
دهکده گردشگری کنگان امسال به بهره برداری می رسد

معاون عمرانی استاندار بوشهر گفت: تاکنون ۸ میلیارد تومان برای پروژه دهکده گردشگری کنگان اختصاص یافته و با تسریع در تکمیل آن، اعتبارات دیگری هم به آن اختصاص خواهد یافت.

به گزارش امواج نیوز به نقل از استانداری بوشهر؛ سید محمد حسن باستی در بازدید از پروژه‌های عمرانی شهرستان کنگان با اشاره به طرح دهکده گردشگری کنگان اظهار داشت: به موازات جاده وفاق که دو شهرستان دیر و کنگان را به هم متصل می‌کند محدوده وسیعی را به توسعه گردشگری دو شهرستان اختصاص دادیم که از سمت کنگان بخشی از عملیات اجرایی شروع شده است.

وی بیان کرد: در بازدیدی که از این پروژه داشتم، به دلیل تاخیری که در اجرای طرح وجود دارد، وضعیت پیشرفت کار راضی کننده نبود و قرار شد بر اساس یک برنامه زمان بندی شده بخشی از پروژه را تا پایان سال تکمیل کنیم.

معاون استاندار بوشهر تصریح کرد: تاکنون ۸ میلیارد تومان برای این پروژه اختصاص یافته و با تسریع در تکمیل آن، اعتبارات دیگری هم به آن اختصاص خواهد یافت.

باستی بیان کرد: شهرستان کنگان به دلیل موقعیت خاصی که دارد و به تناسب توسعه صنعت، به ظرفیت‌های خدماتی و گردشگری غیر صنعتی هم نیاز دارد.

وی با بیان اینکه توسعه شهرستان با استفاده از ظرفیت بندر هم در دستور کار است، گفت: برای اجرای فاز نخست جاده وفاق هم ۱۲ میلیارد تومان اعتبار اختصاص دادیم که می‌تواند نقش مهمی در روند توسعه شهرستان دیر و کنگان داشته باشد.

معاون استاندار بوشهر اضافه کرد: با وجود ظرفیت‌های خوب بندری در کنگان در بخش تجارت و صیادی اما توسعه موج شکن و اسکله در این شهرستان اتفاق نیفتاده و در همین راستا در تلاش هستیم مطالعات اجرای موج شکن در بندر کنگان را با هدف افزایش ظرفیت پهلوگیری شناورها اجرا کنیم.

باستی با اشاره به پروژه کمربندی کنگان بیان داشت: این پروژه که محور دسترسی  به جنوب استان است ۳۲ کیلومتر طول دارد و ضریب قابل ملاحظه ای از ترافیک را هم کاهش می‌دهد.

وی ادامه داد: ۲۵ کیلومتر از این محور هم آسفالت شده و در بازدیدی که داشتیم مشکلات تقاطع غیرهمسطح را مورد بررسی قرار دادیم تا در کوتاه ترین زمان پروژه را تکمیل کنیم.


برچسب ها:
دیدگاه ها
ناشناس این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۵ - ۱۱:۴۵ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

خداروشکر چه عجب به فکر این هم افتادند