هجوم ریز گردها به آسمان کنگان

بدون دیدگاه
یکشنبه - ۲۶ دی ۱۳۹۵ - کد خبر: 569
هجوم ریز گردها به آسمان کنگان

با وزش باد و وقوع پدیده ریزگردها در کنگان آسمان این شهر با موجی از هوای خاک‌آلود محو شده است که با افزایش غلظت و شدت گرد و غبار تردد و تنفس شهروندان مشکل و تشخیص فاصله دید برای رانندگان سخت شده است.

به گزارش امواج نیوز، با وزش باد و وقوع پدیده ریزگردها در کنگان آسمان این شهر با موجی از هوای خاک‌آلود محو شده است که با افزایش غلظت و شدت گرد و غبار تردد و تنفس شهروندان مشکل و تشخیص فاصله دید برای رانندگان سخت شده است.
حالا دیگر تنها دود خودروها ، وسایل نقلیه و وجود آلودگی های ناشی از کارخانجات گاز نگران کننده نیست بلکه، باید باران خاک را هم که گاه به گاه بر سر مردم این شهرستان می بارد و سلامتی آنها را تهدید می کند، به این فهرست اضافه کرد.
طبق توصیه های پزشکان ریزگردها در سه گروه کودکان و اطفال، زنان باردار و بیماران دارای مشکلات قلبی و ریوی به شدت اثرات سوء به جای می گذاردواین سه گروه در وضعیت هوای ناسالم و گرد و خاک جز در موارد ضروری از منزل خارج نشوند زیرا حساسیت بالای این افراد سبب می شود سریع تر در معرض خطرات ناشی از آلودگی هوا قرار گیرند.
 پزشکان می گویند: تنفس هوای خاک آلود سبب ایجاد و تشدید مشکلات تنفسی می شود و در هوای خاک آلود باید شهروندان هنگام خروج از منزل حتما از ماسک های استاندارد و مخصوص استفاده کنند تا کمتر در معرض عوارض بیماری زای گرد و خاک قرار گیرند.
پس باید توجه داشت که زنان باردار، افراد کهنسال و مبتلایان به بیماری‌های تنفسی از رفت و آمد در خیابان پرهیز کنند و شهروندان حتی‌ الامکان تا بر طرف شدن این مشکل برای رفت و آمدهای غیرضروری از خانه خارج نشوند.
گذشته از اثرات مخرب ریزگردها بر محیط زیست و منابع طبیعی تاثیر نامطلوبی که تداوم این پدیده بر سلامتی دارد و کیفیت هوای شهرستان  را به سمت نامطلوب تغییر داده است، ضرورت داشتن عزمی جزم و نگاهی مسئولانه بیش از همیشه احساس می شود.
 امروز به استناد آمار ،پدیده ریزگردها بسیاری از شهرستان ها و استان های  کشور را متاثر کرده و اگر دیر بجنبیم، نمی توان کاری از پیش برد و این پدیده رو به گسترش را مهار کرد/ کوگانا


برچسب ها: