دستگیری ۵ متخلف شکار غیرمجاز در شهرستان جم

بدون دیدگاه
چهارشنبه - ۷ تیر ۱۳۹۶ - کد خبر: 966
دستگیری ۵ متخلف شکار غیرمجاز در شهرستان جم

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان جم گفت: در تیرماه ماه با همکاری محیط یاران و شورای روستای کوهچر شهرستان جم ۵ نفر متخلف شکار غیرمجاز دستگیر شده‌اند.

به گزارش امواج نیوز، محمدتقی محمدی در گفت‌وگو با خبرنگار مت در جم  اظهار داشت: در راستای حفاظت از محیط زیست و جلوگیری از شکار غیر مجاز حیات وحش توسط افراد سودجو و قانون شکن، با همکاری محیط یاران، شورای اسلامی روستای کوهچر توسط محیط زیست شهرستان جم در تیرماه ماه جاری تعداد ۵ نفر که ۴ نفر انها از استان فارس و یک نفر آنها بومی شهرستان جم بودند را به اتهام شکار پرندگان و حیوانات و حفاری قبور امام زاده‌های شهرستان دستگیر و به مراجع انتظامی شهرستان جم تحویل داده شدند.

وی اضافه کرد: از متخلفین تعداد یک قبضه سلاح تفنگ بادی وایرخ دوربین‌دار، یک دستگاه گنج‌یاب، یک دستگاه جی‌پی‌اس، تعدادی نور افکن و وسایل حفاری از قبیل بیل و کلنگ کشف و ضبط شده است.

رئیس محیط زیست شهرستان جم بیان داشت: در سال گذشته در چندین امام‌زاده شهرستان بی‌بی‌بانو، سرکمر و تعدادی قبرستان‌های قدیمی آثار حفاری مشاهده شده است که این متخلفین نیز در این حفاری‌ها نقش داشته‌اند

وی ادامه داد: محیط یاران نسبت به پایش محیط زیست و شناسایی افراد و فعالیت های مخرب محیط زیست اقدام کرده و با متخلفان برابر قانون برخورد شده است.

محمدی همچنین از مردم خواست در صورت مشاهده هر گونه شکار غیرمجاز و فعالیت مخرب محیط زیست مراتب را به ادارات حفاظت محیط زیست اطلاع دهند تا بموقع پیگیری و با تخلفات احتمالی برخورد شود./ مهر

 


برچسب ها: