به گزارش امواج نیوز، نماینده کنگان و دیر در مجلس شورای اسلامی بعد از ظهر دوشنبه در این آئین گفت: این دوره آموزشی و توانمندسازی مهارتی در ۲ مرحله با حضور ۶۰۰ نفر از نیروهای جوان بومی چهار شهرستان جنوبی استان بوشهر برگزار می شود.
سکینه الماسی هدف از اجرای این دوره آموزشی را توانمندسازی نیروهای بومی برای ایجاد اشتغال و ورود به عرصه صنعت عنوان کرد.
وی اظهار کرد: برنامه ریزی ها به گونه ای است که مدیریت پست ها در صنعت بدست نیروهای متخصص بومی است.
نماینده کنگان، دیر، عسلویه و جم در مجلس شورای اسلامی گفت: اولویت جذب و بکارگیری نیروهای بومی در صنعت با افرادی است که در این دوره آموزشی شرکت کرده باشند.
الماسی با اشاره به تصویب بسته ۶۰۰ میلیارد تومانی برای شهرستانهای جنوبی استان از سوی وزارت نفت گفت: بخشی از این مبلغ صرف برگزاری دوره آموزشی و توانمندسازی نیروهای بومی می شود.
وی تاکید کرد: فاز ۱۲ پارس ۲ کنگان حق ندارد برای تامین نیروی انسانی مورد نیاز از نیروهای غیربومی فازهای دیگر استفاده کند.
نماینده کنگان و دیر در مجلس شورای اسلامی بکارگیری ۶۵نفر از نیروهای شاغل فاز ۱۲ در فاز ۱۹ را غیر قانونی عنوان کرد.
مشاور اجتماعی وزیر نفت نیز گفت: آموزش، یادگیری و مهارت آموزی جوانان از اولویتهای مهم این وزارتخانه است.
سید امیر طالبیان افزود: طرح توانمندسازی و مهارت افزایی در کاهش فقر و افزایش رفاه اجتماعی موثر است.
مدیر نظارت بر طرح های عمرانی مناطق نفت خیز وزارت نفت نیز گفت: توانمندسازی نیروهای بومی قدمی بزرگ برای جذب و اشتغال نیروهای بومی استان بوشهر است.
محسن امیریان افزود: این دوره آموزشی با شرکت ۳۰۰ نفر از نیروهای جوان شهرستانهای جنوبی استان برگزار و در صورت آمادگی استان، آماده آموزش ۳۰۰ نفر نیروی دیگر در مرحله بعد هستیم.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری بوشهر نیز گفت: برگزاری دوره های آموزشی توانمندسازی نیروهای بومی استان فرصتی
طلایی برای جوانان جویای کار و نماد همت و عزم جدی در بین مسئولان استان است.
سعید زرین فر افزود: مهارت آموزی و آموزش متناسب و بر اساس نیاز صنعت به جذب و اشتغال پایدار نیروها به ویژه در جنوب استان کمک کند.
وی راه اندازی جهاد دانشگاهی در استان را فرصت و ظرفیتی مناسب عنوان کرد./ ابوذر حسین پور